fbpx

מדריך לרכישת קרקע חקלאית

משקיעים רבים בישראל מחפשים הזדמנויות השקעה מניבות. הזדמנויות השקעה יכולות לעתים גם להיות מקוריות ולא הכי סטנדרטיות. הזדמנות השקעה כזו, שנהייתה פופולרית לאחרונה ומושכת יותר ויותר משקיעים – היא רכישת קרקע חקלאית לבנייה עתידית.

רכישת קרקע חקלאית היא השקעת נדל"ן שיכולה להתגלות כרווחית מאוד. המשקיע צריך לחדד את חושיו ולהעריך היכן תופשר קרקע חקלאית לבנייה בעתיד הנראה לעין – ולנצל את ההזדמנות. לפניכם כל מה שרציתם לדעת על קרקעות חקלאיות להשקעה מפי המומחים של פורטל הנדל"ן

מהי קרקע חקלאית

קרקע חקלאית היא קרקע שמבחינה חוקית מיועדת לחקלאות. כלומר, במידה ורוכשים קרקע כזו להשקעה – בשלב הראשון אין אפשרות לעשות בה שימוש אחר.

קרקעות חקלאיות נמצאות בדרך כלל בבעלות קיבוצים ומושבים, או במקומות סמוכים אליהם. ישנם שטחים חקלאיים רבים ברחבי הארץ שבהם קרקעות הניתנות לקנייה.

למה כדאי לרכוש קרקע חקלאית?

היתרון הגדול ביותר של קרקע חקלאית הוא המחיר שלה. מדובר בקרקע שהמחיר שלה זול בהרבה מקניית שטחי קרקע למטרות סחר או בנייה. מדובר בהשקעה כספית נמוכה בהרבה מהשקעות נדל"ן אחרות, כמו קניית נכסים. יש לדעת כי המחיר של הקרקע החקלאית תלוי גם במיקום שלה, אך המשקיעים יכולים למצוא הזדמנויות רבות של קרקע חקלאית במחיר נמוך יחסית ברחבי הארץ. ככל שמתרחקים ממרכז הארץ, מחיר הקרקע יורד ועלות ההשקעה נמוכה יותר.

הסיבה שמשקיעים בוחרים לקנות קרקע מהסוג הזה היא האפשרות שהקרקע תופשר לבנייה. ברגע שהסטטוס של הקרקע ישתנה וניתן יהיה לבנות עליה לסחר או למגורים – הערך שלה יקפוץ בבת אחת בשיעור גדול מאוד.

מדובר על רווח שיכולי להגיע למאות אחוזים, וזוהי הסיבה העיקרית שקניית קרקע חקלאית הפכה לערוץ רווח יותר של השקעה בנדל"ן.

לאיזה סוג משקיעים יכולה להתאים רכישת קרקע חקלאית?

ישנם שני סוגים עיקריים של משקיעים שיכולים ליהנות מקנייה של קרקע כזו. הסוג הראשון הוא משקיעים שיש להם הון התחלתי נמוך יחסית. מכיוון שעלות הקרקע החקלאית נמוכה, משקיעים עם הון עצמי מצומצם יכולים להרשות לעצמם עסקה שכזו.

הסוג השני הוא משקיעים שיש להם סבלנות רבה. המשקיע הסבלני, בין אם יש לו השקעות נוספות או לא, יכול להרשות לעצמו לחכות עד שהקרקע תופשר לבנייה. מדובר בתהליך שיכול לקחת מספר שנים לא קטן.

לכן, אם אתם מעוניינים בהשקעה שתניב רווח במהירות רבה מאוד, כנראה שזהו לא ערוץ ההשקעה הכי מתאים עבורכם.

לעומת זאת, אם יש לכם הון עצמי לא גדול ואתם מוכנים לחכות עד שההשקעה תניב רווח – ההשקעה בקרקע חקלאית יכולה להיות נבונה מאוד.

כפי שנאמר, יש בהשקעה כזו רווח פוטנציאלי של מאות אחוזים, וזה בהחלט דבר המושך משקיעים רבים.

כיצד לבחור את החלקה הנכונה?

בשביל לבצע השקעה זו בצורה חכמה, כדאי לחפש קרקעות שבסביבותיהן כבר הופשרו חלקות אדמה אחרות לבנייה. ניתן לברר באמצעות מקורות שונים היכן יש סיכוי שקרקעות חקלאיות ישנו את הסטטוס שלהן ולרכוש אדמות במקומות אלו.

הזמן הנכון לקנות את הקרקע יהיה כאשר המחיר שלה הוא הנמוך ביותר. יש פה גם אלמנט מסוים של הימור, מפני שלא תמיד מתבצע בסופו של דבר שינוי ייעוד הקרקע, ולכן רצוי לחפש מקומות שבהם מתבצע כבר בסביבה שינוי ייעוד.

חשוב גם לבקר בקרקע ולבדוק בדיוק איפה היא ממוקמת, כאשר מתעניינים ברכישת חלקה מסוימת. באופן אידיאלי, כדאי להשקיע בקרקע שנמצאת בקרבת אזורי מגורים ותעשייה בנויים. קניית קרקע חקלאית מבודדת יכולה להתגלות כעסקה זולה מאוד, אך לא מספיק רווחית לטווח ארוך.

לאחר שאתם רוכשים את הקרקע להשקעה, תוכלו להחליט אם לבנות עליה בעצמכם או למכור אותה ברווח. בכל מקרה, התשואה צריכה להיות גבוהה. זה מה שהופך את ערוץ ההשקעה הזה לרווחי, במידה ויש לכם את היכולת הכלכלית להמתין לתהליכי שינוי ייעוד הקרקע.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

מלאו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם

אולי תאהב גם:

ליצירת קשר מלאו פרטים

קטגוריות

כתבות אחרונות