fbpx

נדל"ן בירושלים

אולי זה מפתיע, אבל ירושלים הולכת ומשיגה את תל אביב מבחינת הביקוש לדירות, במיוחד מצד סטודנטים וזוגות צעירים, שמחפשים דיור במחירים נוחים יותר. אין ספק ש- נדל"ן להשקעה בירושלים היא כיום הדבר הכי חם בשטח

"ירושלים של זהב" מככבת לא רק בשירה הנפלא של נעמי שמר, אלא גם בתחום ה- נדל"ן להשקעה בירושלים. עד לפני מספר שנים המצב היה שונה – ירושלים לא היתה אטרקטיבית במיוחד למשקיעים, אבל המצב השתנה ללא הכר.

משקיעים רבים מגלים כיום עניין רב בעיר, לצד צעירים שאינם יכולים להרשות לעצמם את מחירי הרכישה והשכירות בתל אביב, אך רוצים להתגורר בעיר גדולה שמציעה מחירי דירות נמוכים יותר לצד מגוון עשיר של בילויים, לימודים גבוהים, חיי תרבות, שווקים, מרכזי קניות, תעסוקה –  וכמובן את הקסם המיוחד שאין שני לו, המושך אליו גם תיירות מכל העולם. 

הקמת הרכבת הקלה בשנת 2011 רק תרמה למגמה הזו. הנגישות בתוך העיר הפכה לנוחה הרבה יותר, לעומת תל אביב הצפופה, עתירת הפקקים ובעיות החנייה. 

בקיצור, לא בכדי השקעות נדל"ן בירושלים הכפילו את מספרן בשמונה השנים האחרונות, ויש בה פרויקטים חדשים רבים מתוכננים או בבנייה.

נדל"ן להשקעה בירושלים

 

כאן ועכשיו: דירות למכירה בירושלים

אומנם מחירי הדירות למכירה בירושלים – חדשות ויד שנייה, עדיין זולות יותר לעומת תל אביב, אך מומחים בתחום צופים כי בקרוב מאוד תחול עלייה משמעותית במחירים, כך שהרגע הנכון להשקיע בירושלים הוא כאן ועכשיו.

ירושלים מתאפיינת בחלוקה לפי שכונות – כל שכונה והאופי המיוחד לה. כך שכל אדם, חילוני או דתי, צעיר או מבוגר, יכול למצוא בעיר את המיקום המתאים לו ביותר: נחלאות ועין כרם המיוחדות והציוריות, בית הכרם הירוקה והשקטה, הגבעה הצרפתית הסמוכה לאוניברסיטה, נחלת שבעה התוססת, שכונות יוקרה כמו רחביה והמושבה הגרמנית, ועוד. 

ההתעניינות בדירות למכירה בירושלים היא לצורך מגורים או השקעה. כדאי לדעת שהתשואה הממוצעת ב-2020 לדירות חדשות בירושלים המוצעות להשכרה, היא בין % 2.6 לכ-3% – בהתאם לגודל הדירה ומיקומה.

אם אתם מתעניינים בדירות למכירה בירושלים לצורך השקעה, כדאי שתדעו שקהל היעד הגדול ביותר לדירות שכורות בעיר הוא הקהל הצעיר – רווקים, זוגות צעירים וסטודנטים, המחפשים דירות קטנות יחסית, בנות שניים עד שלושה חדרים.

בירושלים פועלים מוסדות אקדמיים ללימודים גבוהים, שלושה מהם נחשבים ביותר:  האוניברסיטה העברית, בצלאל (לאמנויות) וסם שפיגל (לקולנוע).

 

הדבר מהווה אבן שואבת לצעירים רבים הבוחרים ללמוד בירושלים, גם בשל העובדה שסטודנטים בעיר זכאים להנחה משמעותית בארנונה. לכן דירות למכירה בירושלים, חדשות או יד שנייה, המיודעות להשכרה עבור סטודנטים, מהוות השקעה מצוינת ובטוחה. 

למרות החלוקה לשכונות, שבהן המחירים שונים זה מזה, אפשר לחשב ממוצע כללי של דירות בירושלים. לדוגמה:

דירות 2 חדרים – יד שנייה וחדשות – 1.3 מיליון עד ש' – 1.6 מיליון ש' (בהתאם למיקום, לסטטוס הדירה ולמצבה).

דירת 3 חדרים חדשה – 1.5 מיליון ש' עד 2.2 מיליון ש'

דירת 4 חדרים חדשה: 1.7 מיליון ש' עד 2.6 מיליון ש'. 

דירות יוקרה חדשות (ברחביה, לדוגמה), בנות 4-5 חדרים: החל מ-3 מיליון ש'.

המחירים נאספו ממסדי נתונים שונים, והם מחירים ממוצעים ומשוערים, להמחשה בלבד

 

כדאי לדעת שבעיר קיימים פרויקטים חדשים בבנייה או בתכנון, ביניהם בגבעה הצרפתית, גילה, קריית היובל, גבעת מרדכי ועוד ועוד. מיקום השכונה הוא משמעותי ביותר מבחינת אורח החיים, הקרבה למרכז או למוסדות אקדמיים – ולכן כשאתם רוכשים נדל"ן להשקעה בירושלים, חשוב לבדוק היטב איזו שכונה עונה בדיוק על הצרכים שלכם, לשם מגורים או השקעה.

בלב העניינים: משרדים למכירה בירושלים

השקעות נדל"ן בירושלים היא השקעה מצוינת גם כשמדובר במשרדים למכירה בעיר. ירושלים היא אבן שואבת לתיירים מכל העולם, כך שהמשרד שלכם – בין אם אתם עובדים בו או משכירים אותו להייטק או למסחר, תמיד יהיה בלב העניינים, במיוחד אם אתם בוחרים במיקום מרכזי, שיש בו הרבה תנועה של תיירים ומבקרים. העובדה שהעיר התעוררה לחיים בשנים האחרונות ומתגוררים בה צעירים רבים לצד אנשי עסקים, היא עוד סיבה טובה להתעניין במשרדים למכירה בירושלים ולמקם את העסק שלכם בבירת ישראל.

 

גם כאן, בדומה לשוק הדירות, חשוב שתבחרו את מיקום המשרד בהתאם לאופי העסק, קהל היעד וכו'.

אין ספק שבדומה לרכישת דירות בעיר, גם בתחום ההשקעה במשרדים למכירה בירושלים אתם נהנים מהשקעה בטוחה, ובמחירים נוחים משמעותית בהשוואה למרכז הארץ.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

מלאו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם

אולי תאהב גם:

ליצירת קשר מלאו פרטים

קטגוריות

כתבות אחרונות