fbpx

נדל"ן בחיפה

חיפה זה לא רק הכרמל: העיר כולה מתעוררת לחיים, וזה הזמן להכיר את השכונות המתחדשות, שיש להן פוטנציאל להפוך לשכונות יוקרה. המחירים זולים בהשוואה למרכז, התשואה גדולה, והביקוש הולך וגובר. זה הזמן הנכון להשקיע בנדל"ן בחיפה. הכרמל החיפאי מעולם לא איבד את קסמו.

הביקוש לדירות על ההר הירוק הצופה על המפרץ הכחול והמרהיב תמיד היה גבוה. גם כשתחום נדל"ן להשקעה בחיפה היה בירידה – עד לפני כעשר שנים, הדירות למכירה בכרמל, ובמיוחד בשכונות יוקרה כמו דניה, תמיד שמרו על ערכן.

אך לא כך היה המצב באזורי העיר האחרים, ובמיוחד בשכונות ישנות בפאתי העיר, בקו החוף ובעיר התחתית. אומנם חיפה היא העיר הגדולה ביותר באיזור הצפון, השלישית בגודלה בישראל והיא מהווה מרכז תרבותי חשוב, סמל לדו-קיום, ואחד ממרכזי הסחר הימי של ישראל, אך למרות כל אלה העיר לא עוררה עניין רב במשקיעי הנדל"ן להשקעות נדל"ן בחיפה.

בשנים האחרונות חלה מהפכה בנדל"ן בארץ : חיפה החלה להתעורר לחיים, ומשקיעים רבים מעדיפים לעזוב את המרכז היקר לטובת הצפון, ובעיקר לטובת חיפה, שכן העיר נמצאת בתהליך פיתוח מתמיד בתחום הבנייה וההתחדשות העירונית, ועם זאת מחירי הדירות בה עדיין זולים יחסית. מומחים צופים שהביקוש לנדל"ן בחיפה יוסיף ויעלה באופן עקבי. הביקוש הרב לדירות בשכירות מצד הסטודנטים הלומדים באוניברסיטה בעיר, רק מחזק את המגמה הזו.

נדל"ן להשקעה בחיפה

התחדשות מואצת: דירות למכירה בחיפה

כאמור, נדל"ן להשקעה בחיפה עדיין זול בהשוואה לתל אביב ולערי המרכז, אך הרווח מול ההשקעה הוא גדול יותר: ערך הדירות למכירה בחיפה נמצא במגמת עלייה מתמדת, וכך גם דמי השכירות. הדבר נכון בעיקר לשכונות שאינן ממוקמות באזורי יוקרה בכרמל, אלא באלה הנמצאות במורדות הכרמל, בקו החוף, בפאתי העיר ובעיר התחתית. מחיר הדירות נמוך, אך הצפי הוא שהמחיר יעלה באופן משמעותי בשנים הקרובות, בד בבד עם השקעת העירייה בהתפתחות הסביבתית והעירונית המואצת.

לא בכדי חיפה דורגה ב-2019 במקום השביעי מבין הערים המובילות בישראל בהיקף יחידות הדיור במסגרת ההתחדשות העירונית, כולל פרויקטים של פינוי בינוי (על פי דוח מסכם לשנת 2019 שפרסמה הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית). נראה שהמגמה הזו רק תלך ותגדל בשנים הקרובות.

לכן אין ספק שדירות למכירה בחיפה הן השקעה בטוחה – בין אם אתם רוצים להתגורר בעיר או לרכוש דירה להשקעה וליהנות מתשואה גבוהה מדמי השכירות.

השקעה טובה פירושה בראש ובראשונה לאתר את האיזור שיניב את התשואה הגבוהה ביותר: לדוגמה, העיר התחתית בחיפה הפכה בשנים האחרונות למרכז שוקק של מסעדות, בילויים ואזורי קניות, המושך אליו צעירים רבים, ובעקבותיהם – משקיעים. הדירות שם זולות, והתשואה גבוהה – לפחות כ-2.5 אחוזים בשנה.

הפרויקטים הרבים של פינוי-בינוי מושכים גם הם משקיעים רבים, הרוכשים את הדירות הישנות במחירים נמוכים, וזוכים לאחר הבנייה המחודשת בדירה שערכה כפול, אם לא יותר. פרויקטים רבים כאלה נמצאים, בין היתר, בקו החוף של חיפה, הזוכה להתחדשות משמעותית בתחום הבנייה והמסחר, ועומדות לקום בו שכונות יוקרה במקום השכונות הישנות, לצד מרכזים מסחריים, חיבור של השכונות לחוף הים באמצעות גשרים, הקמת ריאות ירוקות ועוד. גם שכונת נווה שאנן עומדת בפני פרויקט נרחב של התחדשות עירונית, וכך גם אזורים נוספים, ביניהם שכונות ב"כרמל הישן".

נדל"ן להשקעה בחיפה – מחירים ממוצעים לדוגמה לדירות למכירה בחיפה (בשכונות המתחדשות)

דירת 2 חדרים חדשה – 900,00 ש'.

דירת 3 חדרים חדשה-  1.3 מיליון ש'

דירת 4 חדרים חדשה – 1.6 מיליון ש'

  • המחירים נאספו ממסדי נתונים שונים, והם מחירים ממוצעים ומשוערים, להמחשה בלבד

עניין של יוקרה: משרדים למכירה בחיפה

השקעה במשרדים למכירה בחיפה, בעיקר בשכונות המתחדשות, היא השקעה מצוינת, שתניב תשואה גבוהה, שכן בשכונות האלה מוקמים בניינים חדשים, מרכזי מסחר ועסקים ותשתיות מפותחות, ויש להן פוטנציאל להפוך לשכונות יוקרה. שווי נכסי הנדל"ן בהן עולה, כמובן, בהתאם, כולל משרדים למכירה בחיפה.

בקו החוף, לדוגמה, העומד לעבור מהפך רציני של פינוי-בינוי, בנייה חדשה, הקמת מרכזי מסחר ועסקים, פיתוח סביבתי מסיבי ועוד – מחירי נדל"ן בחיפה צפויים לעלות במהירות. כך גם בשכונת נווה שאנן, העומדת בפני פיתוח מסיבי ובנייה מחודשת, כולל הקמת מתחם גדול של שטחי מסחר.

מחירי הרכישה של משרדים בשכונות האלה הוא כיום נמוך משמעותית בהשוואה לתל אביב, אך עם הפיתוח הצפוי והמיקום העתידי בלב מתחם עירוני מחודש, שוקק והומה – המחירים יעלו, ויחד איתם גם התשואה הצפויה. אין ספק שהשקעה במשרדים למכירה בחיפה, באיזור הנכון, היא השקעה טובה ובטוחה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

מלאו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם

אולי תאהב גם:

ליצירת קשר מלאו פרטים

קטגוריות

כתבות אחרונות