fbpx

איפה כדאי לקנות דירה להשקעה ב-2020 וב-2021?

היכן להשקיע בנדל"ן?

נוכח המצב הרגיש חוסר היציבות בשווקים הפיננסיים, משקיעים רבים ובעלי הון בוחרים להשקיע את כספם באפיקים בטוחים ביותר ובראשם תחום הנדל"ן. שוק ההון מתאפיין בזירת השקעה לא יציבה והשקעה בדירות הפכה למשתלמת יותר בהשוואה לכל אפיקי החיסכון האלטרנטיביים בהם קופות גמל, ביטוחי מנהלים, קרנות השתלמות וכו'. התשואה הפוטנציאלית בקניית נכס והשבחתו היה גבוהה במיוחד ונוכח הביקוש ההולך וגובר לפתרונות דיור, הרי שהשקעה בנכס נדל"ני הינה כדאית ובטוחה במיוחד.

היתרונות בהשקעה בנדל"ן בשנת 2020 ו2021

רכישת דירה מספקת כמה יתרונות שאינם קיימים באפיקים אחרים. השקעה בנכס נחשבת ליציבה ובטוחה ביחס לסיכון גבוה בהשקעות בקרנות השונות. נכס מקרקעין משלב בין רווח הוני ובין תשואה והכנסה חודשית קבועה בדמות דמי שכירות. השקעה נבונה בנדל"ן מבטיחה לכם בעלות על נכס ונוכח מגמת עליית מחירי הדיור, הרי שקיים סיכוי גבוה כי ערך הנכס שלכם יעלה לאורך הזמן. הסיכוי לירידת מחירים משמעותית בשוק הנדל"ן בישראל, הינו נמוך למדי ובשונה מהשקעות אחרות, גם בעת ירידת מחירים חדה, משקיעי הנדל"ן אינם מפסידים את קרן ההשקעה שלהם. שוק הנדל"ן של השנים האחרונות מניב שואות שנתיות נאות, קבועות ובטוחות העומדות על 3%-7% בשנה. התשואות הגבוהות והיציבות נובעות ממגמת עליית מחירים מתמשכת בענף הנדל"ן בישראל. בעלי דירות נהנים מגידול בשכר הדירה ומעליית ערך הנכס.

מגמת עלייה בערך נכסי הנדל"ן

בבואנו לבחון השקעות נדל"ן ב- ו-2021 2020, הרי שמספיק להביט בנתון הבא על מנת להבין את הפוטנציאל הגבוה הטמון בהשקעות נדל"ן: אדם שרכש דירה בתל אביב לפני כשלוש שנים בסכום של 1.5 מיליון שקלים, יכול למכור אותה כיום ב – 3 מיליון שקלים, כלומר מדובר בתשואה של 100%! ובתשואה שנתית של 33% וזאת מבלי שהחשבנו את התשואה המתקבלת מתשלומי שכר דירה. ענף הנדל"ן מציע למשקיעים אמצעי מינוף בגובה של 60% ויותר מגובה ההשקעה. הבנקים מעניקים הלוואות ומשכנתא שכן הנדל"ן נחשב כתחום בטוח ויציב.

פרמטרים חשובים לאיתור השקעה מניבה בנדל"ן

השאלה המרכזית של כל משקיע הינה היכן כדאי לשים את הכסף ועל מנת לקבל תשובה מהימנה, הרי שיש להתייחס לכמה פרמטרים חשובים:

 • מיקום הנכס הינו משמעותי הן מבחינת הביקוש לשכירות, הן מבחינת ערך הדירה והן מבחינת נוחות הגישה שלכם אליו. המרחק הפיזי שלכם מהנכס מהווה פקטור משמעותי, שכן דירה המוצעת לשכירות, מחייבת ענייני תחזוקה מפעם לפעם ונסיעות ממושכות לנכס שלכם, מקשות על הזמינות.
 • פוטנציאל הרווח הינו הגורם המרכזי בהחלטה היכן כדאי לרכוש נכס להשקעה. על מנת לקבל תמונה נכונה, יש לשקלל את נתוני ההשקעה ולהעריך האם ערך הדירה צפוי לעלות ומהם השינויים הצפויים באזור בשנים הקרובות. האפשרות להשבחת הנכס, הינה בעלת משמעות גדולה בהשגת תשואה גבוהה, כך למשל סלילת כביש חדש או הקמה של מוסד ציבורי או חינוכי עשויה להגדיל את ערך הנכס שלכם.
 • השקעה בערים בהן המעמד הסוציו-אקונומי של האוכלוסייה הינו חלש יותר, אמורה להניב תשואה גבוהה יותר וזאת נוכח מחירי הדיור הנמוכים ביחס לערים הגדלות והמרכזיות. לצד זאת, יש להביא בחשבון את ההתמודדות עם השוכרים ורמת איכות החיים הצפויה. בכל מקרה בו קיים ספק באשר לבחירת מיקום הנכס להשקעה, הרי שמומלץ לבחור בסביבה מבוססת ויציבה.
 • ההון העצמי מכתיב לנו את אפשרויות ההשקעה. עבור י שאינו יכול לעמוד ברכישת דירה בתל אביב, ישנן חלופות ואפשרויות השקעה משתלמות גם בערים החוות תהליכי פיתוח מואצים כגון באר שבע וחריש. השקעה בפריפריה, נחשבת כיום למשתלמת וכזו המקטינה סיכונים.

נתוני התשואה השנתית בערים בולטות בישראל

הכלי היעיל ביותר בבחירת מיקום ההשקעה וההבנה היכן כדאי להשקיע בנדל"ן בשנת 2020 ו2021 הינו נתוני התשואה השנתית הממוצעת מהשכרה ביישובים שונים והרי הם לפניכם:

 • תל אביב – תשואה שנתית של 3.02%
 • ירושלים – תשואה שנתית של 2.95%
 • חיפה – תשואה שנתית של 3.35%
 • ראשו לציון – תשואה שנתית של 3.98%
 • רעננה – תשואה שנתית של 2.72%
 • רמלה – תשואה שנתית של 3.53%
 • יבנה – תשואה שנתית של 2.61%
 • מודיעין – תשואה שנתית של 4.39%

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

מלאו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם

אולי תאהב גם:

ליצירת קשר מלאו פרטים

קטגוריות

כתבות אחרונות