fbpx

עושים עסקים

השקעה בנדל"ן מסחרי היא ללא ספק ההשקעה הכי טובה בשטח. התשואה גבוהה כמעט פי שניים מתשואה של דירה ממוצעת באותו איזור, והביקוש גבוה ויציב. הגיע הזמן להפסיק להתלבט

 

אם אתם מתלבטים בנוגע להשקעה בנדל"ן מסחרי, כדאי שתדעו שעדיף להפסיק להתלבט, שכן מדובר בהשקעה אטרקטיבית, שמניבה תשואות גבוהות במיוחד. ערים רבות במרכז ובפריפריה משופעות במרכזי עסקים, מסחר והיי טק, המספקים תעסוקה רבה לתושבים מכל האיזור ומרחבי הארץ, ומושכים אליהם מבקרים רבים מאוד. הביקוש רב ביותר, ובהתאם עולים גם דמי השכירות. לכן נדל"ן מסחרי מהווה השקעה מצוינת, שתניב לכם בהתמדה תשואה גבוהה, שהיא בדרך כלל גבוהה מהתשואה שתניב לכם דירה באותו מקום. כך, לדוגמה, תשואה נאה מדירה מסתכמת ב-4% עד 5% אחוז לשנה, בעוד שנדל"ן מסחרי עשוי להניב לכם תשואה של 8% עד 10% בשנה, כלומר פי שניים!

האפשרויות להשקעה בנדל"ן מסחרי הן רבות מאוד. למעשה, כל נדל"ן שאינו משמש לצורך מגורים נחשב לנדל"ן מסחרי: משרדים, חנויות, מרכזי קניות ומסחר, מבני תעשייה, מחסנים, בתי מלון, תחנות דלק ועוד.

נכון שבהשוואה להשקעה בנדל"ן למגורים, נדל"ן מסחרי להשקעה כולל עלויות גבוהות יותר, ההכנסות חייבות במס הכנסה, ולעתים, אם השוכר לא מצליח מבחינה עסקית ונאלץ לעזוב את העסק, אתם עלולים למצוא את עצמכם מחליפים שוכר תוך זמן קצר יחסית. עם זאת, מחקרי שוק הוכיחו שלמרות כל אלה, נדל"ן מסחרי שווה את ההשקעה.

עובדה היא שבתל אביב ובערים הסמוכות לה, ביניהן רמת גן ופתח תקווה,  נרשמו לאחרונה עליות במחירי השכירות של נדל"ן מסחרי להשקעה, ובעיקר במחירי השכירות במשרדים.
אבל לא רק בתל אביב – גם בערים מרוחקות יותר בפריפריה כדאי לשים לב לנדל"ן מסחרי להשקעה. המגמה כיום היא לבנות פרויקטים חדשים למגורים, הכוללים גם מרכזי עסקים, מסחר ופנאי, ומושכים אליהם תושבים רבים מהאיזור. מערכת הכבישים והרכבות המפותחות מקרבת מאוד את הפריפריה למרכז, וכך מגיעים עובדים רבים מכל רחבי הארץ למרכזי עסקים והייטק  – מה שההופך את הנדל"ן המסחרי להשקעה לאטרקטיבי במיוחד.

דוגמאות לנדל"ן מסחרי להשקעה:

תל אביב – אין ספק שהעיר ללא הפסקה מציעה את אפשרויות התעסוקה הרבות ביותר במרכז הארץ. האפשרות לנהל עסק מתוך הלב הפועם של  העסקים בארץ היא אטרקטיבית במיוחד, והביקוש ומחירי השכירות בהתאם… כך, לדוגמה, ה"סיטי" בשדרות רוטשילד מציע מתחם בעל קסם מיוחד, עם בניינים לשימור ומשרדי "בוטיק". זאת, לעומת מגדלי היוקרה ה"הייטקיים" במתחם שרונה (מגדלי הארבעה ומגדלי פארק שרונה), או במגדלי העסקים ברחוב מנחם בגין או באיזור רמת החייל, לצד המרכז הרפואי אסותא, חברות הייטק ועוד. וזוהי רשימה חלקית מאוד.

ירושלים השקעה בנדל"ן מסחרי בירושלים היא השקעה מצוינת. ירושלים היא אבן שואבת לתיירים מכל העולם, כך שהעסק שלכם – בין אם אתם עובדים בו או משכירים אותו להייטק או למסחר, תמיד יהיה בלב העניינים, במיוחד אם אתם בוחרים במיקום מרכזי, שיש בו הרבה תנועה של תיירים ומבקרים. העובדה שהעיר התעוררה לחיים בשנים האחרונות ומתגוררים בה צעירים רבים לצד אנשי עסקים, היא עוד סיבה טובה להתעניין בנדל"ן מסחרי להשקעה בירושלים.

ראשון לציון נדל"ן מסחרי בראשון לציון נחשב לאחת ההשקעות האטרקטיביות כיום בישראל. בעיר פועלים עסקים רבים, והצפי הוא שהעיר עומדת להפוך למרכז העסקים הבא של ישראל – לא מעט בזכות מתחם האלף, ששטחו יכלול אלף דונם המיועדים לעסקים מתקדמים בתחומים שונים, כולל מרכזי קניות ותרבות חדישים ואטרקטיביים. בנוסף, ראשון לציון היא עיר הידועה במספר הרב של מרכזי מסחר ובילוי הקיימים בה, בעיקר בחלק המערבי. לכן השקעה בנדל"ן מסחרי בעיר, בלב עסקים הומה, היא השקעה כדאית ובטוחה.

באר שבעהשקעה בנדל"ן מסחרי בבירת הנגב השוקקת היא השקעה כדאית ביותר. בעיר שני אזורי תעשייה – דרומי וצפוני, הסמוכים לתחנות רכבת. באיזור הצפוני נמצאים גם מרכזי מסחר ובילוי – השדרה השביעית,B-7     BIG ONE  ובאיזור הדרומי שוכן המרכז המסחרי "מול 7". במרכז העיר נמצא הגרנד קניון, וליד אוניברסיטת בן-גוריון נבנה פארק גב ים נגב לתעשיות היי-טק. זוהי רק דוגמה למרכזי המסחר, הבילוי והעסקים ההומים של העיר. לא מפליא שהשגשוג הזה  גורם לביקוש גבוה לנדל"ן מסחרי, ויחד איתו עולים גם מחירי השכירות.

עפולה: TECH  A  – מתחם העסקים החדש של הצפון, השוכן בעפולה, כולל 65,000 מ"ר של תעסוקה ומסחר. זוהי רק דוגמה אחת לאיזור אטרקטיבי של מסחר ועסקים בעפולה. האיזור מוגדר כאיזור עידוד השקעות הון ובעדיפות לאומית א'. אין ספק שעפולה זוכה לפיתוח מואץ ולביקוש רב מאוד, ונדל"ן מסחרי להשקעה בבירת העמק הוא אטרקטיבי ביותר.

בכל מקרה, נדל"ן מסחרי להשקעה הוא אפיק השקעה אטרקטיבי ומשתלם, שמניב תשואה גבוהה באזורים רבים בארץ.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

מלאו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם

אולי תאהב גם:

ליצירת קשר מלאו פרטים

קטגוריות

כתבות אחרונות